Controleer altijd of uw sloten goed werken en voldoen aan de laatste Politiekeurmerk eisen. Het hele jaar door zijn uw sloten belangrijk, maar nog veel belangrijker in de donkere dagen van het jaar..
Cilindertrekbeveiliging
Het CCV ontwikkelde verschillende soorten informatie om bewoners te informeren over de veel toegepaste inbraakmethode cilindertrekken.
Bij cilindertrekken (ook wel kerntrekken genoemd) wordt de cilinder of de kern van de cilinder uit de deur getrokken door er een schroef in te draaien en daar mechanische druk op te zetten. Hierdoor breekt de cilinder af. Op deze manier kan een inbreker binnen 30 seconden binnen zijn.
Om dit tegen te gaan, kunnen bewoners veiligheidsbeslag met cilindertrekbeveiliging SKG**® of SKG***® (laten) monteren óf de huidige cilinders vervangen door een cilinder SKG ***®.
Cilindertrekbeveiliging is een eis voor het Politiekeurmerk Veilig Wonen voor zowel nieuwbouw (1 augustus 2011) als de bestaande bouw (1 april 2014). Dit moet dan worden toegepast op alle van buitenaf bereikbare deuren die toegang geven tot de woning. Dit geldt ook voor deuren van bergingen en garages als deze een doorgang naar de woning hebben.
Het CCV ontwikkelde de volgende materialen:
- A4 flyer cilindertrekbeveiliging
- Poster ‘Voorkom inbraak met de juiste sloten’
- Illustratie veiligheidsbeslag (deze mag rechtenvrij worden gebruikt)

Maak iets wat inbrekers niet kennen
Een ongenode gast controleert (d.m.v. drukken tegen de boven en onderkant van de deur) of er meerdere sloten aanwezig zijn.
Heb je meerdere deursluitingen (3 punten) dan laten jou huis dan sneller met rust.
Een 3-puntsluiting kennen we ondertussen allemaal. Maar is natuurlijk wel duur als je dat wilt (laten) aanleggen. En is voor ongenode gasten met 1 sleutel te openen als je niet de juiste cilinder hebt met lockpicken.
Het is daarom aan te bevelen om cilinders te nemen die bestand zijn tegen klopsleutel methode, lockpicken en doorboren.
Minder dure oplossingen
Als je wilt dat er nachts geen ongenodigde gasten binnenkomen. Dan kan je overwegen om bijvoorbeeld raamboomjes (zie voorbeeld) te plaatsen aan de binnenzijde van jou deuren.
Ook voor een vluchtweg van brand in huis is dit een veilige en goedkope oplossing. Je hoeft immers niet meer op zoek naar een sleutel van de deur.

(bron: https://hetccv.nl/onderwerpen/woninginbraak/communicatiemiddelen/cilindertrekbeveiliging/ )
Deze eenvoudige anti-inbraaktip gebruikt bijna niemand
Gaat u op vakantie? Tijd om na te denken over hoe je je huis goed beschermd tegen inbrekers achterlaat.
Hier enkele (betaalbare) tips.
Flipperen
De deur op slot draaien is wellicht de meest logische eerste stap in het beveiligen van je huis. Toch doet lang niet iedereen dit.
Veel mensen trekken alleen de deur achter zich dicht, wanneer ze de hond gaan uitlaten bijvoorbeeld.
Aangezien ze toch zo weer terug zijn.ā
Zo maak je het criminelen daarmee erg makkelijk. āZe kunnen je deur dan āflipperenāā,
Dit houdt in dat een inbreker met een stuk plastic de dagschoot naar binnen weet te duwen. ā
De dagschoot is het gedeelte van het slot dat je met de hendel of deurkruk kan bewegen.
Wanneer je het voor elkaar krijgt deze naar binnen te duwen, open je de deur.ā
Goedkope tips
Hier twee makkelijke en goedkope tips om deze vorm van inbraak tegen te gaan. āKoop een anti-flipper beveiliging.
Het kost je maar vijftien euro, maar dan heb je ook wat. Als je een beetje handig bent kan je deze zelf al installeren.ā
Maar het belangrijkste is om je hoofdslot altijd op slot te draaien. ā
Zelfs als het maar voor even is. Criminelen kunnen in vijf minuten je halve huis al hebben leeggeroofd.
Als tweede advies tipis om anti kerntrek veiligheidsbeslag aan te brengen op je slot. ā
Dit gebruik je om de cilinder van je slot te beschermen tegen het trekken van de cilinder. Dit is ƩƩn van de meest gebruikte manieren om je slot te forceren. De hele cilinder wordt eruit getrokken waardoor de inbreker probleemloos het huis in kan. Helaas zijn zogenaamde cilindertrekkers vrij te kopen op het internet.ā
Voor wie het niet weet: de cilinder van je slot is het gedeelte waar je je sleutel in steekt.
Schaf geen pensloten aan
Een andere tip is om geen pensloten aan te schaffen. Dat is een type slot waarbij stalen pennen in gaten in de deurpost vallen. āMensen plaatsen vaak pensloten als extra vorm van beveiliging, maar ze zijn kwalitatief gezien gewoon slecht. Met een harde duw kan iemand die vaak al forceren.ā Je kan volgens de expert beter investeren in een goed hoofdslot. āDaar heb je echt veel meer aan.ā
Uit het zicht
Er zijn vele manieren om je woning te beschermen tegen criminelen. Sommige daarvan liggen erg voor de hand, zo kan het installeren van een alarmsysteem je een hoop ellende besparen. Wil je het inbrekers nog wat moeilijker en minder aantrekkelijk maken om jouw huis tot slachtoffer te maken? De politie geeft op haar website nog een aantal andere handige tips. Behalve een goed slot aanschaffen, kun je ook nog de volgende dingen doen:
Allereerst is het verstandig om kostbare apparatuur, zoals je computer, uit het zicht te leggen.
Verder kan je het licht het best aan laten wanneer je van huis gaat. Op die manier zullen criminelen denken dat je thuis bent en minder snel toeslaan.
Voor wie een voor- of achtertuin heeft, zijn er nog een aantal zaken belangrijk.
Heb je struiken, houd die dan kort. Op die manier kunnen buren ook een oogje in het zeil houden. Wie een deur achterom heeft, doet er goed aan om ook deze van een (extra) slot te voorzien.
Schrik van de prik
Een optie voor buitenshuis, is het plaatsen van schrikkeldraad op je hek. Dit kan, maar let wel op. Je mag het volgens de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) namelijk niet zomaar overal ophangen. Artikel 2.1.6.7 stelt in het eerste lid namelijkĀ Het is verboden op, aan of boven het voor voetgangers of (brom)fietsers bestemde deel van de weg op enigerlei wijze prikkeldraad, schrikdraad, puntdraad of andere scherpe voorwerpen aan te brengen of te hebben hangen lager dan 2,2 meter boven dat gedeelte van de weg.
In simpele taal komt het er dus op neer dat schrikkeldraad niet lager dan 2,2 meter bevestigd mag zijn aan bijvoorbeeld je hek of schutting wanneer daar voetgangers of (brom)fietsers langs komen. Wanneer je dat wel zou doen zouden zij zich daar immers aan kunnen verwonden.
PKVW is niet langer actief op X
Blijf op de hoogte via: Website:
https://politiekeurmerk.nl
Neuwsbrief https://hetccv.nl/ccv-nieuwsbrief/
LinkedIn https://linkedin.com/showcase/68269162/
Instagram https://instagram.com/politiekeurmerkveiligwonen/ Facebook https://facebook.com/Politiekeurmerk/
Slotenmaker in de Zaanstreek
Reurslag Beveiligings Techniek is opgestart in 1986, na eerst een gedegen praktijk ervaring te hebben opgedaan van 12 jaar bij een collega bedrijf, elders in het land. Het bedrijf is gevestigd in Krommenie goed centraal gelegen voor de Zaanstreek en omliggende gemeenten.
Pas op voor malafide slotenmakers
Sommige van deze bedrijven bovenaan in de zoekmachine. Laat u zich goed voorlichten vooraf over de prijs. Deze bedrijven rekenen hoge prijzen.
Ben u een doe het zelver ?
Dan kunt bijvoorbeeld terecht bij Veenstra . Ook omliggende bouwmarkten verkopen deze spullen in beperkte mate. Ook kunt u uw materialen online bestellen bij bijvoorbeeld https://www.veiligheids-sloten.nl/













